Plaváček na rybách |
Pravdivý pohled pod roušku odbornosti alternativních léčitelů
Svěřím se vám se svým pohledem na alternativní léčbu. Vzdělaní mudři mi vůbec nepomohli, a tak jediná naděje na zbavení se problému byla možnost vyzkoušet nějakého šikovného léčitele. Následující životní zkušenost mě stála tisícovku, což nejsou zas tak velké peníze. Ostatně – posuďte sami. Vše řečené je absolutní pravda.Už jsem si vážně nevěděla rady. Má téměř sedmiletá ratolest Jindřiška pořád nezvládala vyslovit písmenko „er“ a navíc dodnes děsně šišlá. Doktoři tomu říkají patlavost a prý jsou na vině počítače. Ten jsem jí zatrhla, ale nelepší se to, ačkoliv jsem do ní denně hučela a učila ji správnou výslovnost. V základní škole se jí ostatní parchantíci posmívají. Volají na ni ráno po příchodu do třídy: „Šišla pšišla!“ Vystřídala jsem spoustu logopedů a výsledek byl nula.
Nakonec jsem v jedné z alternativních skupin požádala o radu. Sešla se spousta nesmyslných rad a pitomostí, jak už to tak bývá, ale nakonec jsem byla doporučena k nějakému léčiteli velmi zvučného jména. Traduje se, že dokonce odnaučil ráčkovat i svého psa a čtyři andulky. Nebyl vůbec levný, ale za pokus nic nedám, usoudila jsem a vyrazila.
Plaváček fotografuje |
„Můžete jít dál,“ prohlásila po chvíli a podezřívavě na mě pohlédla. "Léčitel vás přijme."
Zaklepala jsem na dveře, ozvalo se tlumené „Dále!“ Vešly jsme s dcerkou to útulné ordinace, kde si za masivním dřevěným stolem hověl uhlazený pán vyššího věku. Brýle se zlatými obroučkami mu dodávaly na vážnosti. Nebyl z levného kraje, ale na první pohled vypadal, že těch tisíc korun bez DPH za hodinu jeho drahého času bude stát. Pohodlně se opřel, pohlédl na nás, a položil otázku:
„Doblý den, co vás plosím tlápí? Plý fifláte?“
Se vší svou rodičovskou autoritou jsem se ohradila: "Já? Já nefiflám, to dcela Jindfiška fiflá!".
A zase Plaváček.